Sponsor Reklamlar

Nasıl zayıflarım

Nasıl zayıflarım sorusunun cevabı oldukça kolay, Zayıflama istediğinin ilk adımı sağlıklı bir yaşam tercih etmektir. İkinci adımı ise estetik, zarafet ve genel görünüştür. Kilolu baylar ve bayanlar vücutlarındaki fazla kilolara inat, ilk önce kilo vermeye inanmak zorundalar. Çünkü bilindiği gibi her şey inanmakla başlar. Hayatımızdan kiloları çıkarmaya karar verdiğimiz gün bizim güzel ve sağlıklı bir değişim sürecine gireceğimizin sinyallerini verir. Önce kendimize güvenmeli ve daha sonra bu fazlalıklarla nasıl baş edeceğimizi öğrenmekle başlar.

 Nasıl Zayıflarım ?

Her şeyin başı spor yapmaktır. Spor yapan bir birey önce sağlıklı daha sonra istediği ölçülere sahip bir bireydir. Hangi sporu vücudumuz kabul ediyor ve daha kolay yapıyorsak o spora yönelmeliyiz. Mesela aşırı kilolu bir kişi için yürüyüş yapmak son derece idealdir. Fakat istenmeyen 5 veya 6 kilo fazla için koşmak, ip atlamak ve vücut egzersizleri yapmak faydalı olacaktır. Kişiler vücutlarında bulunan fazla kilolardan son derece rahatsız olurlar ve çok çabuk kurtulmak isterler.

 nasıl zayıflanır ?

Sponsor Reklamlar

Nasıl kiloyu çok çabuk değil de zaman içinde vücudumuza yerleştiriyorsak, bunun tersini yani fazla kilolardan kurtulmayı da zaman içinde başarabiliriz. Çok hızlı yemek yemek de kilo yapıcı ayrı bir etkendir. 
Yemek Yerken Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Yemeğimizi küçük lokmalar halinde ve yavaş yavaş tüketmek faydalı olacaktır. Lokmaları önce çiğneyerek sindirmeliyiz. Hamur işleri dediğimiz gıdaları çok fazla tüketiyorsak, uzak durmak bizim için doğru olacaktır. Abur cubur olarak tabir ettiğimiz yiyecekler vücudumuza zararlıdır ve aşırı kilo yaparlar. Zayıflamak için önce yediklerimize dikkat edelim ve spor yapmayı ihmal etmeyelim.

Kendimize güvenmeyi unutmadan, önce beynimizde sonra hareketlerimizle uygulayalım. Sıkıldığımızda, televizyon karşısında ve ayak üstü atıştırmalarımızdan vazgeçelim. Ekmek arası hazır gıdalar, şekerli içecekler, sağlıksız besinler aklımızın alamayacağı kadar kilo problemi ile karşımıza çıkarlar.

 

 


Anahtar Kelimeler:
· · · · · ·
Kategori:
Zayıflama

Yorumlar

  • benim adım melis ßen 15 yaşımdayım we 60 kilodum idalmi deilmi kilom bilmiyorum 60 kiloydum 5 kilo werdim o ama çoq zor oldu gerçekten annem bana çoq üzülüo kızım diyet yapma die die bi hal oldu ama o korku bnm beynimi yiyip duruyor ßen ne yapcagımı bilmiyorum sadece şunu biliyorum düzensiz we dengesiz diyet yaptıgımı biliyorum nolur bana akıl werin ne yapmam gerekiyor..!! :( ßen de herkes gibi dengeli bi diyet yapmak istiyorum..!!

    melis Şub 3, 2012 15:57

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menu Title