Kekik Çayı Zayıflama – Kekik Çayı Hazırlanışı

Reklamlar

kekik çayı faydaları, kekik çayı nasıl yapılır, kekik çayı zayıflatırmı, kekik çayı nasıl demlenir, kekik çayı nasıl hazırlanır,kekik çayı neye iyi gelir, kekik çayı zayıflama Doğadan gelen bir antibiyotik olan kekik çayının, zayıflatıcı etkisi ve vücudumuza sağladığı faydaları kanıtlanmıştır.

KEKİK  ÇAYI

Doğadan gelen bir antibiyotik olan kekik çayının, zayıflatıcı etkisi ve vücudumuza sağladığı faydaları kanıtlanmıştır. Günümüzde, geçmiş tarihimizden gelen ve çok çeşitli hastalıkları tedavi etmek amacıyla kullanıldığı görülmüştür. En belirgin ve bilinen özelliği, soğuk algınlığı tedavisinde direncimizi arttırdığı ve vücudumuzu mikroplardan arındırdığıdır.

Kekik Çayı Hazırlanışı, Kekik Çayı Nasıl yapılır ?

Kekik çayının iyileştirici kokusu da içimide son derece lezzetlidir. Bir tatlı kaşığı kurutulmuş kekiği, yine bir su bardağı suda 5 ile 10 dakika arasında demlenmeye bırakılıp, iki veya üç dakika bekledikten sonra ılık veya sıcak tüketerek, vücudumuzun hastalıklardan arındığını hissetmemizi sağlayacaktır.Fazla demlenmemesi önerilir, acı tadını bırakmaması açısından. Kış aylarının soğuk günlerinde grip, nezle, mide bulanması, kısacası solunum yolu rahatsızlıklar  kapımızı çaldığında, bizimde kekik suyuna sarılmamız doğal bir ilaç olacaktır.

Kekik Çayının Faydaları

Sadece solunum yolu tedavisinde değil, hazmı kolaylaştırıcı etkisi de vardır. Bağırsak iltihaplarına iyi geldiği söylenir. Mide ve bağırsak problemi olanlar için başlı başına mucizevi bir bitkidir. Yalnız, hamileler ve yüksek tansiyon hastaları için pek önerilmemektedir. Çünkü tansiyonu geçici olarak yükseltmektedir. Artık günümüzde bitki çaylarına duyulan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Doğanın bizlere vermiş olduğu mucizevi bitkilerden bilinçli bir şekilde faydalanmak, bedenen ve ruhen bizlere fayda sağlayacaktır. Kekik çayı da her derde deva, hastalıklara şifa bitkilerden en önemli olanlardandır. Geçici mide krampları, spazmlara çözüm olarak geçmişten günümüze önerilen ilaç kekik çayıdır.

Kekik Çayı Zayıflama

Günde düzenli olarak iki fincan kekik çayı, hastalıkları ve öksürüğü vücudumuzdan kovacaktır. Ne çok fazla ne de az olmak üzere, dengeli ve düzenli olarak  kekik çayımızı tüketmeli ve elimizdeki sağlık iksirinin kıymetini bilmeliyiz. Sayılamayacak kadar çok olan bu bitkinin faydaları, kansızlığı giderir ve aynı zamanda vücudumuzdaki kan dolaşımını hızlandırır. Ayrıca şeker hastalığı olanlara, sabahları kekik çayı içmeleri önerilir. Bunun sebebi kandaki şeker oranını düşürmesidir. Kandaki yağı azalttığından, kolesterole de iyi geldiği bilinir. Dağ kekiklerinin faydasını saymakla bitiremeyiz. Yaratılan en önemli mucizevi şifalı otlardandır kekik. Kekiği kaynatmadan sadece demleyerek içmek her açıdan daha doğru olacaktır. Çok miktarda değil gerektiği kadar içilmesi uygundur. Kararında içmek etkili olacaktır. Her şeyin bir miktarı, ölçüsü vardır. Azı karar çoğu zarar ortası yarar. Kekik çayı içmek için hasta olmamıza gerek yok. Kokusunda bile sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisi vardır. Kararında içimi de insanı huzura erdirir.

Reklamlar