home Zayıflama Soğan Kürü

Soğan Kürü

Soğan kürü her derde devadır. Öncelikle zayıflamak isteyen herkesin uygulayabileceği bu basit ve kolay kür, istediğimiz kiloya kavuşma için birebirdir.

soğan kürü tarifi 

Soğan kürü vücuttaki toksinleri atar ve sağlıklı bir şekilde zayıflamaya yardımcı olur. Sadece zayıflamak için değil, sivilceli ciltler için de uygulanır. Tarifi de uygulaması da çok kolay olan bu doğal kür vücudumuzun rahatlamasını sağlar. Zayıflama kürü için, öncelikle 2 bardak suyu kaynatalım. Daha sonra orta boy soğanın kabuğunu soyup dört parçaya bölelim. Soğanımızı kaynayan suyun içine atalım.

Soğan Kürü Nasıl Yapılır
Bu şekilde kaynamaya bırakalım. Kaynamaya başladıktan 5 dakika sonra ateşten alalım ve ılımaya bırakalım. Ilıdıktan sonra öğle yemeğinden 10 dakika önce 1 su bardağı içelim. Arzuya göre içine bir kaç damla limon suyu sıkalım. Akşam yemeğinden önce de aynı işlemi uygulayalım. 15 gün boyunca öğlen ve akşam yemeklerinden 10 dakika önce 1 su bardağı içelim. Uygulamış olduğumuz bu mucizevi kürü taze hazırlamak şartıyla uygulayalım. Kalmış soğan suyu çok doğru bir sonuç vermez. Bağırsakları çalıştırır ve temizlenmesini ağlar.  nun vermiş olduğu bu harika kür sayesinde sıkıntılardan kurtulmak mümkündür. Ağızlarda şekerimsi bir tat bırakan soğan kürünün faydaları saymakla bitmez.

Sponsor Reklamlar

soğan kürü yapılışı 

Bu harika kür özellikle menopoz dönemindeki bayanlar için faydalı olacaktır. Ayrıca bir çok kadında görülen miyom gibi rahatsızlıkları ortadan kaldırır Yapılması gereken şey çok basittir. Sadece bu kürü düzgün bir şekilde uygulamak gerekir.

soğan kürü faydaları

Sivilcelere için de faydalı olan soğan kürü, 1 adet kuru soğanın suyunu kulak çöpü veya pamuk yardımıyla sivilcelerimizin üzerine sürelim ve bekleyelim. Özellikle iltihaplı sivilcelere çok iyi gelecektir. Kadınların korkulu rüyası olan sivilcelere soğan ile son verilebilir. Sivilcelerden kimyasal kremler ile kurtulamayanlar bu harika kürü uygulayabilirler. Sivilcesiz bir hayata kavuşmak bu kolay yöntemle mümkündür.

11 thoughts on “Soğan Kürü

  1. ya şimdi hani iki bardaklık hazırladık öğlen içtik onu ama akşam içeceğimiz zaman soğumuz olcak onu ısıtacakmıyız yoksa aynen soğuk içecekmiyiz

  2. bütün bu konuyla ilgli yazıları okuyorum ama şu konuya net bir şey bulamadim iki bardak su da kaynattik bir bardak ictik akşam tekrar taze yaptik diğer bardaği dökecekmiyiz yoksa bir seferde hepsini içecekmiyim anlayamadim

  3. Soğanın en dış yaprağından kasıt; sadece bir tek katı mıdır?Yani kabuğun diğer katları soğanın üzerinde mi kalacaktır?

  4. ben bazen unuttuğum için yemeklerden sonra içiyorum faydasını ne kadar görürüm

  5. sabah ve akşam taze olarak hazırlatyın 2 bardak su koyuyorsunuz ama bir bardak cıkıyor kaynadığı ve beklediği için diğer 1 bardak buhar oluyor :)) ayrıca ac karınıza içmeniz gerekliki iştahınızı azaltsın

  6. bu kürü annem denedi ve faydasını gördü. ben diyet yapıyorum ve yeni nesil lpg uygulamasına gidiyorum

  7. Soğan kürüyle birlikte yeni nesil lpg cihazına giriyorum. Yeni lpgyi bölgesel kilolarımın gitmesi için kullanıyorum. Soğan kürüyle birlikte kullanıldığında yağ yakımını hızlandırıyormuş. Heyecanla sonucu bekliyorum :)

  8. soğan kürünü uyguluyorum ben de çok faydasını gördüm. ama bölgesel kilo sorunum var işte için ben de yeni nesil lpg ile destekliyorum. çok iyi oluyor kısa sürede forma girdim bu sayede.

  9. çalıştığım için bu kürü öğlenleri yapamam bunun için nasıl yapmam gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir