home Zayıflama Elma İle zayıflama !

Elma İle zayıflama !

Zayıflamada Yardımcı Rolü Büyük Olan Elmanın Yararları Saymakla Bitmez!

Birçok hastalıklardan vücudu koruyucu kalkan gibi koruyan elmanı içerdiği vitaminler ve güçlü antioksidan maddeleri, organik asit ya da tuzlardan… Yani ünlü bir İsveçlinin dediği o meşhur söz gibi “ her gün bir adet elma yiyen, uzaklaştırır doktoru evinden”. Vücut dengesi için çok önemli olan organik asitler, potasyum, magnezyum, kalsiyum gibi elementlerle birleşerek birtakım organik tuzlar oluşturuyor.

Egzaması olanlara elma!

Elma Sadece zayıflama için değil Organizmayı için hayati olan asit-baz dengesinin önemi büyüktür. Vücutta deride oluşabilecek egzama ve sivilceler de dahil olmak üzere, vücutta meydana gelebilecek bir çok cilt rahatsızlıklarına da koruyucu özellik içerir. Dermatolog uzmanları cilt rahatsızlıkları olan hastalarına hiçbir şey yemeden önce taze sıkılmış elma suyunu yavaşça yudumlayarak tüketip, kahvaltıyı da bundan en az yarım saat sonra yapılması gerektiğini söylüyorlar.

Sponsor Reklamlar

Kolesterolü düşürür:

Elmanın içerisinde ‘pektin’ adında çözünebilir bir lif var ki bu lifin düzenli olarak diyete eklenmesinin kandaki kötü kolesterol miktarını düşürüp, iyi kolesterolü artırdığı gözlenmiş. Kötü kolesterol yüksekliğinin kanda lipid yüksekliğiyle paralel gittiğini ve damar tıkanıklılığına zemin hazırladığı tespit edilmiştir. Bu özelliğine içeriğindeki kuvvetli antioksidanlar da eklendiğinde elmanın sizi kalp ve damar hastalıklarından koruması hiç de sürpriz değil. Sağlıklı beslenme uzmanları, kalp damar hastalıklarına da yine aynı şekilde sabah aç karnına taze sıkılmış elma suyunu içmelerini öneriyorlar. bölgesel zayıflama ise bir merkeze gidip ciddi anlamda destek alınmalıdır.

Elmanın yararları sadece bunlarla kalmıyor aynı zaman da diyabetli hastalara ve kansere karşı koruyucu özelliği bakımından da doktorlar tarafından sık bir şekilde elma tüketilmesi gerektiği söyleniyor.

2 thoughts on “Elma İle zayıflama !

  1. benim egzamam vardı bu yöntemi denedim ve faydasını gördüm son derece etkili bir yöntem paylaşım için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir