Diyet yapmadan nasıl zayıflarım – Diyetsiz zayıflama yolları


Reklamlar

Diyet yapmadan zayıflamak çok zor gibi görünse de aslında hayatımızda yapacağımız olumlu bir kaç değişiklikten sonra elimizle tutacağımız kadar kolay bir iş haline gelir. Tabi biraz harekete geçmek ve kıpırdamak gerekir. Sorunsuz ve istediğimiz beden ölçülerine ulaşmak ve hayatımıza küçük dokunuşlar yapmak bizim için de çok eğlenceli olacaktır.

Diyetsiz Zayıflama Yöntemi

Öncelikle bol bol su içmeyi alışkanlık haline getirmek gerekiyor. Yemeklerden önce mutlaka 1 bardak içmek ihtiyacımız olan tokluk hissini bize kazandıracaktır. Bunun yanında en önemlisi sabahları aç karnına ılık su içmek gerekir. Çayımızı ve kahve alışkanlıklarımızı şekersiz tüketmenin faydalarını kısa zamanda göreceğiz.

Nasıl Zayıflarım ?
Kendimize uygun diyet listelerini, şöyle ekmek ve ağır yağlı besinlerle birlikte uzağımızda tutmamız gerekiyor. Sebze ve meyve alışkanlığımızı artırarak vücudumuza iyi bakmamız gerekiyor. Bitki çaylarını günde 2 fincan özellikle yeşil çay olmak üzere içmemiz gerekiyor. Çünkü yeşil çay metabolizmayı hızlandırır. Diyet yapmak kısa zamanda vermiş olduğumuz kiloları maalesef kısa zamanda fazlasıyla bize geri verir.
Çünkü geçici bir deneyimdir ve vücut buna adapte olamaz. Diyet yerine beslenme alışkanlığımızı daha hafif ve besleyici gıdalarla desteklemeliyiz. Uzmanlar ip atlamanın yararlarını saymakla bitiremiyorlar. Biraz yürüyüş ve merdiven kullanımı da bunun yerine geçebilir. Asansör yerine hızlı adımlarla merdiven çıkmanın faydaları azımsanmayacak ölçüde fazladır.

 Zayıflamak için öneriler

Sabah kahvaltısını kesinlikle ihmal etmeden ve yemek porsiyonlarımızı düşük tutarak kendimizi dizginlemiş oluruz. Çünkü midemiz elastiktir ve çok kısa zamanda yediğimiz miktara alışacak ve fazlasını istemeyecektir. Yemeklerin yanına mutlaka salata çeşidi tercih etmeliyiz.

Bunun yanında evde fırsat yaratarak müzik açıp oynamanın müthiş zayıflatma etkisi vardır. Hem stres atıp hem zayıflamayı kim istemez ki
? Bunları yaparak kilo vermemek olanaksız bir durumdur. Diyet yapmak yerine hareket etmediğimiz zaman rahatsız olacağımızı düşünerek her gün mutlaka bunları yapmalıyız. Hayata geçirmek ve meyvelerini toplamak bizim eserimizdir. Fazla kilolar kaderimiz olmasın.

  1. sinem aydın Nisan 13, 16:59

    56 kiloyum zayıflamak istıyorum ne yapmalıyım

  2. fatma demiraslan Ocak 31, 00:36

    70 kiloyum nasıl zayıflayabilirim

  3. handan akbaba Aralık 10, 12:11

    63 kiloyum nasil zayiflanabilirim hizlica kilo vermek istiyorum ne olur bana yardimci olun

Yorumlara bak

Konuya Cevap Yaz

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*