Sponsor Reklamlar

Çörekotu Kürü

Çörekotu’nun birçok hastalığa faydası vardır. Yıllardır yararlı olup olmadığı konusunda yapılan tartışmalara uzman doktorlar son noktayı koydu. gibi Prof. Doktorlar Çörekotu kürünün yararlı olduğunu ve birçok hastalığa ilaç gibi geldiğini söylemiştir.

Çörekotu’nun Faydaları

Her türlü Mikrobik virüslere karşı koruma sağlar.
Solunum darlığı çeken, astım riski taşıyanlar için yararlıdır.
Kan şekerini düzenler.
Psikolojik olarak rahatlama sağlar. Stres ve sıkıntının etkisini yok eder.
Savunma sistemini güçlendirir.
Alerjilerden korur.
Miğdenin hazmını kolaylaştırır.
İdrar sökücü olarak kullanılır.
Damar hastalıklarından korur.
Yaraların çok çabuk iyileşmesini sağlar.
Egzamayı iyileştirir.
Saç dölümesi ve saç beyazlamasında kullanılır.
Grip, nezle gibi hastalıklarda çabuk iyileşmeyi sağlar.

Çörekotu Kürü Kullanımı

Sponsor Reklamlar

Çörekotunu kullanımıda oldukça basittir. Çörekotu kürünü önce bir miktar su kaynatarak yeteri kadar çörekotunu içerisine atıp demlenmesini bekledikten sonra içilir. Eğer sivilce, yara yada egzama için kullanılacaksa, çörekotunun suyunu yaralı kısma pansuman yapmanız yeterli olacaktır. Çörekotu kimi kişiler tarafından yoğurtla yenilmesi tavsiye edilirken, bazı kişiler ise Çörekotunun yağının çıkarılarak tüketilmesinin daha yararlı olduğunu söylüyor. Tüm bu söylentilere rağmen demleyerek tüketmek en çok kullanılan yöntemler arasındadır.

Günümüzde tüm dünyada kullanılan Çörekotu özellikle İslam ülkeleri tarafından benimsenmiş ve Peygamberler tarafındanda övgülerle dile getirilmiş önemli bir bitkidir. Günümüzde ise yine birçok prof. doktor tarafından yararlı olduğu konusunda açıklamalar yapılan ve özellikle tv programlarında tavsiye edilen Çörekotu kürü son zamanlarda ise astım ve bronşit gibi önemli hastalıklarada iyi geldiği anlaşılmıştır.

Çörekotu Kürü Zayıflatır mı?

Çörekotu yemeklerden yarım saat önce çiğnenerek tüketildiğinde iştah kapatıcı etkisiyle bilinmektedir. Ayrıca hazmı kolaylaştırdığı için kilo almayı önlemektedir. Bu nedenle yemeklerden önce çörekotu kullanmak sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır.


Anahtar Kelimeler:
· · · · · ·
Kategori:
Şifalı Bitkiler

Benzer Yazılar


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menu Title