home Egzersiz karın düzleştirici egzersizler, karın düzleştirme hareketleri

karın düzleştirici egzersizler, karın düzleştirme hareketleri

Egzersiz Karın bölgesinde biriken yağlar, hemen herkesin ortak sorunudur. Karın ve göbek bölgesinde biriken yağlar, egzersiz zaman içerisinde yer eder yok etmesi çok kolay olmaz. Özellikle doğum sonrasında yerleşir ve kötü bir görünüm kazandırır. Zayıf bile olmak, karın bölgesine yerleşen yağ birikintilerini gidermez. Bu bölgedeki kasları hedef alarak çalıştırmak tek çözüm olacaktır. Herhangi bir diyet yapmak, göbek yağlarını eritmez. Tek çözüm yolu mekik egzersizi yapmaktır.

karın düzleştirme hareketleri

Bu bölgedeki kasları hemen her gün çalıştırmak, zaman içerisinde bu yağların kendiliğinden yok olmasını sağlayacaktır. Güzel olan hiç birşeyi kolay elde edemeyiz. Özellikle en zorlu bölgede biriken yağları yok etmek, epeyce zor olacaktır. Zor olsa da imkansız değildir. Bu hareketlerle, karın bölgesinde biriken yağları kasa çevirmek gerekir. Bunun için, bölgesel çözümler aramak gerekecektir. Her gün çalışabildiğiniz kadar mekik çalışın. En önemli başka bir ayrıntı da, karnımızı içeriye çekerek yürümektir. Karnımızın zaman içerisinde şekle girdiğini göreceğiz. Dümdüz bir karına sahip olmak için çok çalışmamız lazım.

Sponsor Reklamlar

Karın sıkılaştırma egzersizleri, Pilates Egzersizleri
Sıkı bir karın için, pilates yapmanız çok doğru olacaktır. Yere sırt üstü uzanın ve ayaklarınızı masa pozisyonuna getirin. Yani bir yere dayanıyormuş gibi bükün ve kendinize çekin. Yavaşça yatın ve kalkın. Bu hareketi yapabildiğiniz kadar yapın. Yorulunca bırakın ve her gün tekrar edin. Çok kısa bir zamanda karın bölgenizin sıkılaştığını ve şekle girdiğini göreceksiniz. Bu hareketi yaparken, karın bölgenizin yandığını hissedeceksiniz. Bu yanma çok güzeldir ve yağların yandığını gösterir. Zaman ilerledikçe bel ve karın bölgesindeki yağları yakmak da bir o kadar zorlaşır. Egzersiz hareketlerinden uzak bir yaşam da, sağlıksız bir görünümde olmanıza sebep olacaktır. Oturarak ve sürekli bir şeyler yiyerek, bu yağlardan kurtulamazsınız. Egzersiz hareketlerini yaparken, ayaklarınızın sabit durmasını sağlayın ve hareket ettirmeyin. Böylece alt karın da harekete geçecektir ve yağlarınız kalıcı olarak yok olacaktır. Çok fazla yağlı yiyecekler tüketmemeye özen gösterin.

Yapılan egzersiz hareketlerini desteklemek için, yediğimiz besinlere de dikkat etmemiz gerekir. Kalori miktarı yüksek gıdaları tüketmek, sağlık açısından da son derece zararlıdır. Eğer bu yağlardan kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız, egzersizlerimizi desteklemek için beslenme şeklimizi de düzenlememiz gerkiyor. Yapılan her hareket, karnımızı her geçen gün şekle sokacaktır. İlk zamanlar yapacağınız hareketler biraz zorlayıcı olsada, zamanla çok kolay olmaya başlayacaktır. Seri bir şekilde yapmanız kaçınılmaz olacaktır. Siz de yapabilir vücudunuza elastikiyet kazandırabilirsiniz. Göbek bölgesi, en estetik görünmesi gereken bir bölgedir. Kilo alındıkça ne kadar zayıflanırsa zayıflansın, yok olmayabilir. Özellikle sık kilo alıp vermek de deforme olmasını sağlar. Yumuşaklık kazandırır. Erkeklerin bel çevresinde oluşan yağlardan kurtulmaları ve göbekte oluşan kötü görünümlü yağlardan kurtulmaları da mekik hareketlerine bağlı olmaktadır.

2 thoughts on “karın düzleştirici egzersizler, karın düzleştirme hareketleri

  1. diyet yapıyorum kilo veremiyorum göbegimi eritmek istiyorum ne yapmam gerekiyor

  2. ben de diyete başladım 3 gün oldu.yavaş yavaş zayıflamak istiyorum.hızlı kilo verip hemen almak istemiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir