Sponsor Reklamlar

Callanetics Egzersizleri

Callanetics egzersizleri özelikle kadınların kilo vermek ve form tutmak için uyguladıkları harika programdır. Bu aktiviteyi her gün düzenli bir şekilde yapmak gerekiyor. Tek seansı 7 saat jimnastik yapmaya bedel olan bu harika egzersiz programı bir çok kişiyi hayal ettiği kiloya oldukça sağlıklı bir şekilde ulaştırmıştır.

Diyet yapmak yerine callanetics egzersizini uygulamak çok doğru bir zayıflama şekli olacaktır. Bu teknik 70 li yılların Amerikalı bir balerin olan Callan Pinckney tarafından geliştirildi. Yoga, pialtes ve bale karışımı olan bu egzersizler vücudu oldukça şekillendiren bir kilo verme zinciridir.

Callanetics Egzersizleri

Kasların uzun süreli sıkılaşmasını sağlar ve oldukça kolay hareketler içerir. Bölgesel herhangi bir çaba sarf etmeden kısa sürede hayal ettiğiniz vücut ölçülerine sizleri kavuşturacaktır. Bu spor oldukça güvenlidir ve her yaş için ideal bir spordur. İnceltirken vücudu sıkılaştırıyor ve aynı zamanda güzelliğinize gençlik katıyor. Özellikle sırt problemi yaşayanlar için geliştirildiği için ağır olmayan egzersizleri kapsıyor. Vücuda ve kaslara zarar verecek herhangi zor bir hareketi bünyesinde barındırmıyor.

Sponsor Reklamlar

Resimli Callanetics Egzersizleri


Bu sporun en önemli özelliklerinden biri de kilo vermeseniz bile 2 beden incelmiş görünmeniz olacaktır. 5 kilo verseniz 10 kilo vermiş gibi sıkılaşacaksınız. Bu spor sayesinde esneklik kazanacak, güçlenecek, denge sağlayacak, fiziksel ve ruhsal anlamda müthiş bir rahatlama yaşayacaksınız. Vücut hatlarınızın farkına varacaksınız ve kendinize olan güveniniz yerine gelecektir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için mutlaka Callanetics egzersizleri hayatınızı değiştirecek. Kendiniz için rahatlama sporu olarak düşünebilirsiniz. Bu egzersiz hareketleri sayesinde kısa sürede esneklik kazanarak hareketlerinizi daha kolay yapabiliyor olacaksınız.


Anahtar Kelimeler:
· · · · · ·
Kategori:
Diyet · Egzersiz

Yorumlar

  • bu egzersizlerin olduğu kitap yada dvd yi nereden bulabiliriz.

    elçin Haz 20, 2012 09:00
  • bu egzersizlerin kitabı var mı nasıl nereden bulabilirim bana video gönderebilirmisiniz lütfen

    ali Nis 18, 2014 21:53

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menu Title