Sponsor Reklamlar

Bacak inceltme yolları, incelme egzersizleri

BACAKLARI İNCELTMEK İÇİN NE YAPMALI?

Bölgesel zayıflama konusunda, başı bacak ve basen bölgeleriyle dertte olanların yapması gereken egzersizler vardır. Kendimizi çok ince bacaklı yapamayız ama, en azından vücut ve beden orantımıza göre inceltebiliriz.

bacak inceltme Egzersizleri

Kalın bacaklarımızı belki çok kısa sürede inceltemeyiz ama, devamlı yapacağımız hareketler sonrasında gerçekten incelmeleri mümkün. Bacaklarımızı çalıştıran, çok güçlü ve bizi sonuca götürecek olan hareketler vardır. Bunlardan bir tanesi bisiklete binmektir. Basen, bacaklar ve bel bölgesini çok güzel çalıştırır ve incelmelerine yardımcı olur.

Yürüyüş yapmak bir diğer yardımcı egzersizdir. Bacaklarımızı ve basen bölgemizi çalıştıran çok güçlü hareketler.

Haftada bir bacaklarımıza yapacağımız kesenin de faydasını göreceğiz. Bacaklarımızın iç ve dış kısımlarını inceltmek için yapılacak hareketler de vardır. Bacaklarımızın incelmesini istiyorsak, gerçekten çalışmalıyız.

Bacak İnceltme hareketleri :

Yere sırt üstü yatıp bacaklarımızı masa pozisyonuna getirip, ileri ve geri hareketlerle dizlerimizi ve basenlerimizi çalıştırmalıyız. Eğer yapabiliyorsak ip atlamalıyız. Bacaklarımızı çalıştıran güçlü hareketlerden bir tanesi. Ama yine de en kolay olan tempolu yürüyüş ve bisiklete binmek olacaktır. Bisiklet sürmek, hem kalça kaldırıcı ve sıkılaştırıcı hem de bacak inceltici muhteşem bir egzersizdir. Kendimizi çok fazla hırpalamdan yapılan tempolu yürüyüşler, bacaktaki fazla yağları eritecek ve mükemmel bir görünüm kazandıracaktır.

Sponsor Reklamlar

Zaten genelde toplum olarak, kilo yönünden en çok bacak bölgemizden şikayet ederiz. Doğum sonrası olsun, genetik faktörler olsun bunları hepsi bölgesel kilo sorununu etkilemektedir. Yapacağımız bacak hareketlerine sıklık kazandırarak, istediğimiz görünümü elde etmemiz mümkündür.

Başta kadınlar olmak üzere, günümüzde pilates egzersizlerini uygulamakta ve çok iyi sonuçlar elde etmekte. Pilatesin gerçekten vücut ve bacak sıkılaştırıcı muhteşem hareketleri vardır. Eğer yapabilme gibi bir imkanınız varsa, pilatesi denemelisiniz diyorum. Bunun yanı sıra, günde en az iki litre su içmesi önerilir.

Kola, çay, kahve gibi selülit ve bacak bölgesinde yağ birikimine yol açan içeceklerden uzak durmak bacaklarımızı inceltmemizde yararlı olacaktır.

Yağsız yiyecekler tüketmek bize fayda sağlayacaktır. Kendimizi ve bedenimizi sevmeli ve ona göre beslenmeli ve dikkat etmeliyiz. Yapılan araştırmalara göre, bol sebze ve meyve tüketimi zayıflama açısından çok faydalı olmaktadır.

Eğer kilo alımı konusunda basenlerinizden şikayet ediyorsanız, sebze ve meyve tüketimini artırmalı, yağlı, şekerli ve karbonhidrat içeren yiyeceklerden uzak durmalıyız. Bacaklarımızın zarif, düzgün ve selülitsiz olmasını istiyorsak bol su içip düzenli egzersizlerimizi ihmal etmiyoruz.


Anahtar Kelimeler:
· · · · ·
Kategori:
Egzersiz

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menu Title