home Diyetisyenler Osman Müftüoğlu

Osman Müftüoğlu

Osman müftüoğlu kimdir
Osman Müftüoğlu sağlıklı yaşam uzmanı başarılı bir hekimdir. İç hastalıkları uzmanı olan ve kendisini sağlıklı yaşama adayan Prof. Müftüoğlu sağlıklı yaşam üzerine bir çok kitap yayınlamıştır. Kitaplarına çok fazla ilgi duyuldu ve kurduğu yaşasın hayat kliniği ile hekimliğine devam etmektedir.

Osman Müftüoğlu Kitapları

Kitaplarının ana konusu sağlıklı yaşam ve sağlıklı zayıflama üzerine olduğu için çok büyük ilgi görmüştür. Özellikle kilo sorunu olan ve başarısız diyetlerle verdiği kiloları fazlasıyla alan kişiler için harika deneyimler olmuştur. Sağlıklı yaşamak için iyi yaşlanma, kadın sağlığı, cilt sorunu, çocuk sağlığı, erkek sağlığı, detoks ve mutlu yaşamanın sırlarını vermiş ve bizlerin uygulamasına bırakmıştır. Örneğin zayıf görünmenin yollarından birini kas yoğunluğu olduğunu belirten ve kası yoğun olan bir kişinin karşıdaki kişiden 2 beden zayıf göründüğünü söyler.

 Osman Müftüoğlu Diyet ve Zayıflama Önerileri

Sponsor Reklamlar

Egzersiz programlarını mutlaka önerir ve olumlu sonuçlar verdiğini belirtir. Hem kadınlar hem erkekler iyi görünmenin yanında iyi hissetmek isterler. Bunun için sağlıklı bir yaşamı tercih etmek herkese iyi gelecektir. Sabırla ve karalı bir çalışmadan sonra hem bölgesel hem de diğer bölgelerde bulunan fazla kilolardan kurtulmayı hedefler. Tabi bunun yanında beslenmeye de öncem verilmesi gerektiğini vurgular. Her şeyin başı spor ve beslenmedir. Hayat bizim ve bunun şekillendirmek bizim elimizdedir. İstersek eğe hayatta yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. İşte vücudumuzu da hayatımız gibi şekillendirebiliriz.

 osman müftüoğlu kolay diyet

Eğer metabolik bir sorun yoksa mutlaka kısa zamanda amaca ulaşırız. Günümüzde diyetler çoğaldıkça hızlı kilo alıp vermeler de artmaktadır. Osman Müftüoğlu bunun geçici hayat tarzı olarak nitelendiriyor. Yani çok kısa yapılan diyetlere bağlıyor. Oysa ki kuş gibi hafiflemek için hayatımızı ve beslenme tarzımızı değiştirmemiz gerekiyor. Karbonhidrat ve yağlar aynı anda kısılıyor ve kısa zamanda kilo veriliyor. Bu da diyeti bırakınca bize kilo olarak ve fazlasıyla geri dönüyor. Sağlıksız diyetlere dikkat çeken Müftüoğlu yaşam kalitesinin bozulduğunu da belirtiyor. Hem huzursuz hem kilolu bir kişi olarak kilolarımızla birlikte yaşamaya başlıyoruz. Kilo verme sürecimizi mutsuz bir durum olmaktan çıkarıp yerine, kilo vermeyi ve korumayı hedeflememizi öneriyor. Bu süreç bizleri çok mutlu etmelidir.

One thought on “Osman Müftüoğlu

  1. bir senedir diyet yaptım 15 kilo verdim şimdi 90 kiloyum kilo durdu hiç veremiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir