Sponsor Reklamlar

İdeal kiloma nasıl kavuşurum?

41 yaşında, 1.52 boyunda 60 kg. ağırlığındayım. Kilom daha çok mide, karın, bacaklarım ve sırtımda bulunuyor. Kısaca boyuma göre kiloluyum. 6 kilo versem yeter diye düşünüyorum fakat bu fazlalıklar 2 senede oluştu, bir türlü veremiyorum. Galiba yaşın da etkisi var. Aerobik ve stepe de başladım. Bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Yaş ilerledikçe metabolizmanız yavaş çalışır. Aktivite miktarınız azalır. Bu nedenler kilo almaya neden olur. Spora başlamanız çok yerinde bir karar. Ama istikrarlı yapın. Sağlıklı beslenir ve bu beslenme programınıza paralel spor yaparsanız, fazla kilolarınızı verebilirsiniz. Bir Beslenme ve Diyet Uzmanının yakın takibinde kilo verin ve sorunu kalıcı çözün.

Ben 30 yaşında, 3 çocuk annesiyim. Boyum 1.68 cm, 79 kiloyum. Fazla kilolarla başım dertte. 10 kilo vermek istiyorum. 1 yaşında oğlum var ve anne sütü alıyor. Emzirirken nasıl bir diyet uygulamam gerekir? Bana uygun bir diyet verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Emzirdiğiniz için önceliğin bebeğinizin beslenmesi olduğunu unutmayın. Bebeğinizin sağlığı için ne kadar uzun süre emzirirseniz o kadar iyidir. Anne sütünün faydaları başlı başına bir konu… Eğer imkanınız varsa size özel bir uzman tarafından hazırlanmamış hiçbir diyeti uygulamayın. Bir Beslenme ve Diyet Uzmanının yakın takibinde kilo verin ve sorunu kalıcı çözün. Yoksa ekolay.net/kadin’daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Porsiyon listelerini almayı unutmayın. Düzenli spor yapın, imkanınız yoksa bol bol yürüyüş yapın.

Sponsor Reklamlar

Merhabalar. 24 yaşında, 1.79 boy ve 58 kiloyum. Kilo kaybım var, aradaki açığı nasıl kapatabilirim? Teşekkür ederim.

Öncelikle bu kilo kaybınız son zamanlarda olduysa hemen bir sağlık kontrolünden geçin. Her zaman zayıfsanız yine bir sağlık kontrolünden geçmeniz ve durumunuzu öğrenmeniz gerekir. Bu bulgularla birlikte bir Beslenme ve Diyet Uzmanından yardım alın.

Ben 15 yaşındayım, 1.65 boyum var. Kilom ise gittikçe büyüyor. 71’e çıktı. Aşırı kilolarımla başım dertte. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gelişme çağındasınız. Bu yaş avantajınızı kullanın. Eğer iyi beslenirseniz ve düzenli spor yaparsanız boyunuzun uzaması devam edeceği gibi sağlıklı bir vücuda kavuşur, ayrıca fazla kilolarınızı daha kolay verebilirsiniz. Kas yoğunluğunu artırmak dengeli bir görünüme sahip olmak için spor çok önemli. Spor ve dengeli beslenme ve bol su tüketimi ile ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Size özel bir uzman tarafından hazırlanmamış diyetleri uygulamayın. Sizi aç bırakan, size özel bir uzman tarafından hazırlanmamış diyetler sağlığınızı bozar. Kilo sorununuzu kalıcı çözmek için Bir Beslenme ve Diyet Uzmanının yakın takibinde kilo verin. Bol bol yürüyüş yapın, imkanınız varsa düzenli spor yapın.


Anahtar Kelimeler:
· · · · · · · · ·
Kategori:
Diyetisyenler

Yorumlar

  • Merhabalar yaşım 24 boyum 1.55 kilom 62 bayanım. Bacaklarım ve basen kısımlarımda fazlalıklarım yok fakat bel ve göğüs kısmımdan rahatsız oluyorum ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

    Şeyma Mar 22, 2012 22:56
  • Merhabalar , 14 yaşındayım . 1.68 boyum var ve 70 kiloyum. Fazla kilolarımla başım dertte . Yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler.:)

    Merve Ağu 7, 2012 09:56

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menu Title