Sponsor Reklamlar

yiyeceklerin kalorileri – yiyeceklerin kalori listesi

YİYECEKLERİN KALORİLERİ

Günümüzde yiyeceklerimizi son derece bilinçli tüketirsek, kilo vermek tamamen bizim kontrolümüzde olur. Besinlerimizin her çeşidinden kalori hesabı yaparak tüketirsek,ne yediğimizi bilir ve günlük almamız gereken kalori miktarımızı da hesaplamış oluruz. Aldığımız kalorilerin gün içerısinde yakılan kalori miktarından az olmasına özen göstermeli ve gıdalarımızı ona göre tüketmeliyiz. Beyaz ekmek ve şekerde kalori miktarı oldukça yüksek olmakta, tüketimini az miktarda yapmalıyız. Örneğin bir dilim beyaz ekmek 90 kalori içermekte, aynı şekilde bir dilim kepek ekmeği ise 50 kalori içermektedir. Günümüzde makarnanın, pirincin pastanın olmak üzere her çeşit yiyeceğin kepeklisi bulunmaktadır.

YİYECEKLERİN KALORİ LİSTESİ

Sponsor Reklamlar

Çikolata yemekten vazgemiyorsanız, küçük bir dilim çikolatayı ağzımızda eriterek tüketebiliriz. Kendi vücut metabolizmamıza göre bir yemek yeme sistemi ve kalori cetveli geliştirirsek, kilo almamız imkansız hale gelir. Porsiyonlarımızı küçük tutmalı ve buna dayanarak , aldığımız kalori miktarını da küçültmüş oluyoruz. Yemeklerin yanına mutlaka yağsız yoğurt tercih edilmeli. Kahvaltılarda kalorisi düşük olan beyaz peyniri tercih etmeliyiz. Kırmızı veya beyaz yemek durumunda ızgara halinde hazırlanmış olanı tüketmek az kalorili ve daha sağlıklı olacaktır. Meyvelerde kalori hesabı yaparken dilim hesabı olarak faydalanmak doğru olacaktır.

YİYECEKLERİN KALORİ TABLOSU

Meyvelerimizi tüketirken, elma, muz, portakal olarak adlandıracak olursak, her birinden tabaklarımızı dilim halinde koyarak yersek, hem gözümüz doyacak hem de çok fazla tüketmiş olmayacağız. Gün içerisinde belli bir kalori miktarının altında kalarak zayıflamak mümkündür. Meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeden, sadece aldığımız kalorilerin miktarını bilmemiz yeterli olacaktır.


Anahtar Kelimeler:
· · · · · ·
Kategori:
Diyet

Yorumlar

  • peki bu kalorileri nasıl kontrol edebiliriz yardım edermisiniz çok teşekkürler

    feyza Eki 15, 2011 00:04

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menu Title