Sponsor Reklamlar

Sıvı Diyeti

Sıvı Diyeti 

Sıvı diyeti, sıvı besinlerden oluşan bir zayıflama programıdır. Katı besinlerin hemen hemen hiç yer almadığı bu diyet çok uzun sürdürülmemelidir. Sıvı diyetinde bol miktarda sıvı içeren meyveler tüketilebilmektedir. Bu meyveler karpuz, kavun, şeftali, portakal, greyfurt, kayısı gibi meyvelerdir.
Bunun yanı sıra tüm sebzelerin serbest olduğu sıvı diyetinde özellikle maydanoz, brokoli gibi gıdaları tüketmek uygun olmaktadır. Ancak hangi sebzeler tüketilecekse tüketilsin kesinlikle kızartma sebzeler olmamalıdır.

picture of lovely redhead drinking orange juice

Sıvı Diyeti Nasıl Yapılır ?

Sıvı diyeti sebze ve meyve tüketimi ile birlikte çorba tüketimini de uygun kılmaktadır. Sıvı diyeti her ne kadar zayıflamaya yardımcı olsa da hemen her diyet listesi gibi egzersizlerle desteklenmektedir. Ünlü model Adriana Lima diyeti olarak da bilinen bu diyet, kısa zamanda kilo verilmesini sağlamaktadır. Sıvı diyeti bir şok diyet olarak kabul edilmektedir.
Sıvı diyeti yapan kişiler kilo vermeyi amaçlamaktadır. Ancak bu noktada asıl dikkat edilmesi gereken diyetin uzun süre sürdürülmemesi gerekmektedir. Zira sıvı diyetinin uzun sürdürülmesi durumunda sindirim sisteminde bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu da insan sağlığını direkt olarak olumsuz yönde etkilemektedir.

Sponsor Reklamlar

 Sıvı Diyeti ile zayıflama

Sıvı diyeti yapılırken diyetin adına göre yalnızca sıvı tüketilmesi yerine haşlanmış sebzeler de tüketilmelidir. Çünkü sebzeler en azından vücudun direncini arttırmaktadır. Ayrıca sebzelerin vücutta sindirilmesi ve vücuttan atılması da oldukça kolaydır. Sıvı diyetinin maksimum süresi 10 gün olmalıdır. Diyetin birçok önemli ünlü tarafından tercih edilmesinin sebebi hızlı kilo verilmesine yardımcı olmak olsa da sağlık açısından zararlı olabileceği de konuşulmaktadır.

Diğer tüm diyetlerdeki gibi bu diyette de doktor kontrolü oldukça önemlidir. Her ne olursa olsun diyet yapmaya karar veren kişilerin öncelikle mutlaka uzman bir diyetisyene danışması ve gereken testleri yaptırması gerekmektedir. Zira bu şekilde yapılmazsa birçok sağlık sorunu gözlenebilmektedir.

 


Anahtar Kelimeler:
· ·
Kategori:
Diyet

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menu Title