Sponsor Reklamlar

Karabuğday ile Zayıflama – Karabuğday Diyeti

Kilo vermek için birçok yöntem var. Gün geçtikçe artan bu yöntemler arasında en sağlıklı, en ideal ve en başarılı yöntemleri sizlere sunmaya çalışıyoruz. Karabuğday diyetide bunlardan biridir. Karabuğday diyetiyle zayıflamak hem kolay, hemde sağlıklı oluyor. Karabuğday zengin besin değeri, yüksek kalori içermesine rağmen şişmanlatmaması, tok tutması ve birçok sağlık sorununa çözüm olmasıyla bilinmektedir.

Karabuğday yağların kolay yakılabilir bir hale gelmesini sağlıyor. Buda şu anlama geliyor. Karabuğday ile daha fazla zayıflamak için kolayca yakılabilir hale gelen yağlardan kurtulmak için spor ve egzersiz yapmanız gerekmektedir. Karabuğday diyetiyle 1 ayda 3-10 kilo arasında zayıflamanız mümkün. Sadece karabuğday tüketerek 5 kiloyada kadar, egzersiz ve sporla desteklemeniz halinde 10 kiloya kadar zayıflamak mümkün.

Karabuğday Hazırlanışı

Sponsor Reklamlar

Karabuğday’ı dilerseniz 2 bardak suyla kısa bir süre kaynatarak yada kaynar suyu karabuğday’ın üzerine döküp bir süre bekleyerek hazırlayabilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gereken ise yağsız yoğurtla birlikte hazırladığınız karabuğdayı karıştırmanız. Burda önemli olan yoğurtun yağsız olması ve yoğurt dışında baharat, tuz vb. katılmamasıdır. Karabuğday’ın tadı hoşunuza gitmezse yada farklı tatlar arıyorsanız. Karabuğday’a elma, çilek, muz gibi meyveleri katabilirsiniz. Bu şekilde tüketilmesi çok daha kolay olmaktadır.

Karabuğday Nasıl Tüketilmelidir?

Karabuğday, gece yatmadan en az 4-5 saat önce tüketilmelidir. Mümkünse öğle saatlerine yakın bir zaman tüketilmesi çok daha yararlı olacaktır. Aşırıya kaçılmadığı sürece miktar seferi yoktur. Ancak, karabuğday’ın günde 1 öğün tüketilmesi gerekmektedir.

Karabuğday diyetinde önemli olan yediğiniz kilo aldırıcı yiyecekler yerine Karabuğday’ı tüketerek kilo almamak, dolayısıyla hızlı bir şekikde zayıflamaktır. Karabuğday hazırlanırken kesinlikle çok fazla kaynatılmamalıdır. Kaynatılması zayıflamada başarısızlığa sebep olacaktır. Son olarak Karabuğday zayıflamak için spor yapmayı unutmayın. Bu şekilde vereceğiniz kilolar daha fazla olacaktır.

0

Anahtar Kelimeler:
· · · · ·
Kategori:
Diyet

Yorumlar

  • kara buğdayı başladım 1rinci ğün yarım kilo 2ci gün yarımkilo 3cügün yarım kilo verdim 5 gün oldu hiç kilo veremedim çok üzülüyorum neden veremedim bana yardımcı olurmusunuz lütfen cevap yazınız

    munevver Eki 14, 2013 11:30

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menu Title