Sponsor Reklamlar

Dukan Diyet Listesi

 Dukan Diyeti Nedir ?

Kilo vermek için son dönemlerde en çok uygulanan diyet listelerinin başında Dukan diyeti listeleri gelmektedir. Fransız doktor Pierre Dukan tarafından oluşturulan ve yıllar boyu birçok hasta üzerinde uygulanmış bu diyet listesi, doktor tarafından kitaplaştırılmış olup, dünya geneline yayılmıştır. Dukan diyeti diğer diyet listelerinden farklı olarak çeşitli evrelerden oluşmaktadır. Bu evreler diyet listesinin diğer diyetlerden daha farklı olmasını sağlarken, insanları çok da zorlamadan kilo vermelerini sağlamaktadır. Bu diyet listesinin aşamaları, atak aşaması, seyir aşaması, güçlendirme aşaması, koruma aşaması olarak dört aşamadır. Ancak genel olarak diyet listeleri hep bir şeyleri kısıtlamaktadır. Ancak Dukan diyeti listesinde genel olarak insanlar hemen her şeyi rahatlıkla yiyebilmektedir.

Dukan Diyet Faydaları

Dukan diyet listesi, özellikle birçok ünlü ismin uygulamasıyla da ön plana çıkmaktadır. Bu liste genel olarak protein ağırlıklı bir diyet olmakla birlikte, diyet ömür boyunca devam edebilmektedir. Zira diyet olzayiflamadukça güzel bir beslenme alışkanlığını insanlara kazandırmaktadır. Dukan diyetinin tam olarak bir listesi bulunmasa da genel olarak kilo vermek isteyenlerin kendilerinin oluşturabileceği listelere sahiptir. Özellikle ağırlıklı protein tüketimi yapılan bu diyet programına başlayan herkes şunu iyi bilmelidir ki bu diyet gelip geçici bir diyet listesi olmaktan çok bir yaşam tarzı olmaktadır. Dukan diyetinin ilk iki aşaması kilo verme, son iki aşaması ise kilo koruma üzerine kuruludur.

Sponsor Reklamlar

Dukan diyet listesi, Dr. Dukan’ın kitabında da bahsettiği gibi tek bir listeden ibaret olmayan geniş kapsamlı bir diyettir. Bu diyette protein ağırlıklı, et, tavuk, balık gibi besinler bolca tüketilmekte iken, vejateryan olanlara uygun olarak da farklı diyet listeleri bulunmaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı fazla kilolardan kurtulmak için bu diyet oldukça idealdir.

[alert-note] Dukan Diyet Listesi [/alert-note] [tabs] [tab title=”Kahvaltı”] Kahve ( yağsız süt ve tatlandırıcılı ) ya da çay ( tatlandırıcılı ), 225 gram kadar yağsız peynir ya da yoğurt, bir dilim hindi eti, tavuk ya da jambon, bir adet haşlanmış yumurta.[/tab] [tab title=”Ara öğün”]Bir küçük yoğurt ya da 115 gram kadar yağsız peynir.[/tab] [tab title=”Öğle”]Mantar, ton balığı ve kremalı kahve[/tab]  [tab title=”Ara Öğün”]Bir dilim jambon ya da somon balığı, yulaf kepeği ile yapılmış pankek ( 2 çorba kaşığı yulaf kepeği eklemek yeterlidir.)[/tab]  [tab title=”Akşam”]Kabak çorbası, sığır eti kebabı, süt ve yumurtadan yapılmış muhallebi gibi bir tatlı.[/tab] [/tabs]

Anahtar Kelimeler:
· ·
Kategori:
Diyet

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menu Title