home Diyet bitki çayı zayıflama – bitki çayı faydaları

bitki çayı zayıflama – bitki çayı faydaları

Soğuk kış aylarının gelmesiyle beraber, hemen hepimizin evlerinden mis gibi demlenen şifalı otların kokusu gelir. Mis kokan şifalıkların kokusu bile insanı iyileştirmeye yeter. Kendimizi son derece dingin, rahat ve huzurlu hissetmemizi sağlayan bu şifalı otların, her birinin ayrı ayrı devaları, her türlü hastalıklara karşı iyileştirme etkisi vardır. Kış mevsimlerinin vazgeçilmez hastalığı soğuk algınlığı, mide bulantıları halsizlikler ve daha sayabileceğimiz birden fazla rahatsızlıklarda, varlığını gösterir bu mucize bitkiler. Bitki çaylarımızı hazırlarken taze olmasına özen göstermeliyiz.

Bitki Çayıyla Zayıflama

Aksi halde herhangi bir zararı olmadığı gibi, yararı da olmayacaktır. Demleme süresi ve miktarını da göz önünde bulundurarak hazırlarsak, faydasını daha kısa sürede görecek ve tadına vararak içebileceğiz. Bir tutam bitki yaprağına bir fincan su ekleyerek 4- 5 dakika süreli demleyebiliriz. Öyle bir zamanda yaşamaya başladık ki! Şifalı bitkiler psikolojik olarak daha fazla etkisini göstermeye ve içtikçe kendimizi daha güvende hissetmeye başlamamıza sebep oldu.

Sponsor Reklamlar

Soğuk algınlığına birebir iyi gelen nane limon çayının içerisine, bir tutam zencefil karıştırark içilimi hem çok lezzetli, hem de ilaçlardan daha tesirli olacaktır. Bitki çaylarımızı hazırlarken kaynatmamaya özen göstermeli, demleyerek hazırlamalıyız. Kaynatılan bitki çayları daha az tesirli olacaktır. Öncelikle hangi bitkinin, hangi rahatsızlığa iyı geleceğini iyice araştırmalı, kullanım dozu ve miktarını ayrıştırarak hazırlamalıyız. Nasıl ilaç kullanımında dozuyla alıyorsak, bitkilerinde miktarını ayarlayıp bilinçli bir şekilde kullanmalıyız. Zayıflama konusunda da bitki çaylarından yeterince destek almaktayız. Örneğin, yeşil çayın metabolizmayı hızlandırdığını ve yağ yaktığını hemen hepimiz biliriz. Yeşil çayında miktarına göre demleyip günde iki fincanı geçmemek kaydıyla tüketebiliriz. Bitki çayları, kendimizi sağlıklı hissettiren pratik çözümlerdir. Ruhsal açıdan kendimizi yorgun hissettiğimiz dönemler olabilir, içilebilecek en uygun çay papatya çayıdır.

 

Bitki Çayının Faydaları

Mide ve bağırsak şikayetlerimiz var ise, melisa çayı uygun olacaktır. Vücut olarak kendimizi yorgun ve halsiz hissediyorsak, adaçayını, boğazımız ağrıyor ve öksürüyor isek, ıhlamur çayı iyi gelecektir. Sindirim zorluğu çekiyor isek, yemeklerden sonra içebileceğimiz bir fincan biberiye çayı, hem sindirimi kolaylaştıracak hem de mide spazmlarımıza çare olacak. Bir tatlı kaşığı biberiye otuna bir su bardağı sıcak su ekleyip, 4 veya 5 dakika beklettikten sonra afiyetle ve şifa niyetine içilmelidir. Diyet yapıyor isek ve metabolizmamız yavaş çalışıyorsa, yine bir tutam yeşil çayı aynı ölçülerde demleyip tüketebiliriz. Yaz kış demeden, her hastalığa deva olan bu şifalı bitkilerden demlemeli ve elimizin altındaki hazinelerin değerini bilmeliyiz. Hayatta her şeyin başı sağlık ve sağlıklı olabilmek için çok fazla ekonomik açıdan kendimizi zorlamanın bir anlamı yok. Son derece ekonomik olan bu bitkisel faydalar, elimizin ulaşabileceği her yerdeler.

One thought on “bitki çayı zayıflama – bitki çayı faydaları

  1. bu yazıdan sonra derhal gidip bitki çayı depoladım eve işe giderkende götürüyorum ne hasta oluyorum artık nede kilomdan şikayetçiyim baylaşım bi harika sağolun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir