home Diyet 1 haftada 2 kilo verdiren diyet

1 haftada 2 kilo verdiren diyet

1 haftada 2 kilo vermek spor ile mümkün olabilir, egzersiz hareketleri ile beslenmemize dikkat ederek 1 haftalık bir süre içerisinde 2 kilo vermek sanıldığı kadar zor olmayacaktır.2 kilo verdiren diyet  yardımcı bitkisel çaylar ile kolaylaşacak .

Kilo vermenin aslında en kolay yolu, sağlıklı beslenerek verilen kilodur. Kilo kontrolünü sağlamak bizim elimizdedir. Zayıflamak için çeşitli çözüm önerileri olmakla beraber, en doğrusu aç kalmadan zayıflamak olmalıdır. Bır haftada iki kilo vermek için çok çalışmak, metabolizmamızı hızlandıran yiyecek ve içeceklerden faydalanmak gerekir.

1 haftada 2 kilo verdiren diyetler

Genellikle yaz aylarının gelmesiyle başlayan zayıflama merakı, verilmek istenen fazla kiloları bir haftaya sığdırmaya çalışılır. Kilolardan hemen kurtulmak için yapılması gereken şeyler çok basit. Güne kahvaltıyla başlamalı, tabı en önemli öğün olan kahvaltı atlanmamalı. Yulaf ezmesi, açık çay veya portakal suyu olabilir. Eğer kahvaltımızı yapıyorsak, metabolizmamız harekete geçecek ve çalışan metabolizmada kaloriler yakılacak. Unutmayalık ki! Aç kalınan bir günde metabolizma çalışmaz ve kendimizi yorgun hissederiz. Ara öğünlerimizi ihmal etmiyoruz. Mutlaka bir meyve veya karnabahar, brokoli haşlaması tüketiyoruz.

1 haftada 2 kilo Diyet Listesi

Hayat boyu zayıf ve sağlıklı olan insanların spor ile uğraştıklarını görürüz. Yapılan egzersiz hareketleri, hem zinde olmamamızı hem de zayıflamamızı sağlar. Zayıflamak kolay ve bizi zinde tutan bir süreç olmalı. Kendimizi yorgun ve aç hissetmeden yemek yiyerek kilolarımızdan kurtulmalıyız.

Sponsor Reklamlar

1 haftada 2 kilo Diyeti Beslenme listesi

Bir hafta boyunca 3 ana ve 3 ara olmak üzere altı öğün beslenebiliriz. Hafif, yağsız, hazır yiyeceklerden uzak, karbonhidrat içermeyen besinler tüketerek ıstediğimiz kiloya inebiliriz. Akşam yemekleri hafif olmalı, sebze ve meyve ağırlıklı beslenilmeli. Yeşil yapraklı sebzelerde iştah kapatıcı C ve E vitamini açısından zengin olduklarından dolayı bedenimizi yorgun hissetmeyeceğiz. Taze nane ve maydanozu akşamları otururken limon ile bırlikte tüketilmelidir. Nanede iştah kapatıcı özellik olduğundan dolayı acıktırmayacaktır.

1 haftada 2 kilo nasıl verilir Öğünler

Günde içeceğimiz iki fincan yeşil çay yağ yakımında ve metabolizmayı hızlandırma açısından faydalı olacaktır. Öğlen öğünümüzde ton balıklı salatayı tercih edebiliriz. Gün içerisinde içilecek su miktarıda çok önemlidir. İki litre su içimi tok kalmamızı sağlayacak, kolay acıktırmayacaktır. Bizler kendi metabolizmamızı bilir ve ona göre beslenirsek, hayat boyu kilo probleminden kurtuluruz. Acil zayıflama durumlarında bu öneriler çok faydalı olacaktır. Ama zayıflarken en önemli husus olan egzersizlerimizi unutmayalım. İster yürüyüş olsun ister koşu olsun, spor yapmayı ihmal etmeyelim. Öğünlerimizi atlamayalım ve bol su içmeyi ihmal etmeyelim. Kilo vermek kaçınılmaz olacaktır.bunları yaparsanız 1 haftada 2 kilo verebilirsiniz.

One thought on “1 haftada 2 kilo verdiren diyet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir