home Diyet Listesi Yoğurt Diyeti

Yoğurt Diyeti

Yoğurt diyeti
Yoğurt vücudumuz için oldukça faydalı gıdalar arasındadır. Gün geçtikçe diyet listeleri çoğalır ve mutlaka her listenin başında yoğurt bulunur. Peki ama neden yoğurt diyeti yapılmasın? Oldukça faydalı bir besin olan yoğurt özellikle kadınlar için çok önemli bir kalsiyum kaynağıdır.

İlerleyen yaşlarda kemik erimesi oluşumunu önleyen yoğurdun her derde deva çaresi bulunmaktadır. Yoğurt diyeti uygularken çok ısa zamanda inceldiğinizi görecek ve vücudunuza hayran olacaksınız.

Yoğurt Diyeti Listesi

İlk gün sabah su içerek vücudumuzu hazırlayalım. Sabah 1 fincan şekersiz çay, 300 gr. yoğurt ve 4 adet grissini tüketelim.

Öğlen: 1 kase sebze çorbası( herhangi bir sebze olabilir) 4 yemek kaşığı etli sebze yemeği, 300 gr. light yoğurt ve 1 adet meyve

Akşam: 1 kase sebze çorbası, 60 gr. ızgara tavuk, 300 gr. light yoğurt. Yatmadan önce 1 bardak papatya çayı ve 3 adet mürdüm eriği yiyebilirsiniz.
2.3.4.5.6.ve 7. günlerde aşağıdaki menüyü uygulamanız gerekiyor.
Güne su ile başlayıp şekersiz çay, içine tahıl ezmesi eklenmiş 300 gr yağsız yoğurt

Öğlen: 1 kase sebze çorbası, 300 gr. light yoğurt ve arzu ettiğiniz kadar mevsim meyvesi yiyebilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Akşam: Balık ızgara, yeşil yapraklı salata, 1 bardak taze sıkılmış meyve suyu ve 2 dilim kepek ekmeği tüketin. Diyeti takip eden günlerde öğlen aralarında mutlaka 300 gr. light yoğurt, mevsim meyvesi ve dilediğiniz kadar şekersiz bitki eya çay tüketebilirsiniz. Yoğurt sevenler için harika ve çok zevkli bir diyet programı olacaktır.

Yoğurt Diyeti Zararları

Yoğurt Diyeti’nin bilinen bir zararı bulunmamaktadır, fakat diyet listesinde bulunan ürünlere karşı alerjisi olanlar ve sağlık sorunu olanlar bu diyeti uygulamadan önce bir diyetisyene başvurmasını önermekteyiz.

Yoğurt Diyeti Yorumları

  • Yoğurt Diyetini 1 aydır yapıyorum,  2 kilo verdim yediklerime fazla dikkat etmememe rağmen ve spor yapmıyor olmama rağmen benim için oldukça iyi bir kilo…
  • Yoğurt diyeti ile 1,5 ayda 4 kilo  verdim, spor ve egzersiz yapıyorum ayrıca, bunun yanısıra kalorisi düşük yiyecekleri tüketmeye dikkat ettim bu süre içerisinde, fazla zor birşey değil, yediklerinize dikkat edin ve bu diyeti uygulayın zaten vücudunuz kendi topluyor ve kilo vermeye başlıyorsunuz, yoğurt oldukça tok tutan ve lezzetli bir besin bence.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir