Sponsor Reklamlar

Balık yağı faydaları – Balık Yağı hapı

Balık Yağı

Balık yağı içerdiği omega 3 yağ asitlerinden kaynaklanır. Bütün anneler çocuklarına balık yağı verirler ve hepsinin sağlıklı olduğu konusunda fikri bütünleşmiştir. Balık yağı yara tedavilerinin kapanması için kullanılır. Yetişkinlerde depresyonu hafifleten ve diyabeti önlemeye yarayan faydalı bakımlar için kullanılır. En fazla soğuk su balıklarında bulunan ve vücudumuzun ihtiyacı olan yağ asitlerini sağlayan asit türleridir. Levrek, sardalya, kılıçbalığı, ton balığı, istiridye, uskumru, somon ve hamsi gibi yağlı balıklarda bol miktarda bulunur.

Balık Yağı Ne Zaman İçilir- Nasıl Kullanılır ?  

Bitki ve balıklarda bulunan omega 3 pişirme sırasında genellikle bozulabilir. Bu nedenle balıklardan elde edilen yağlar rafine edilip şurup ve hap şeklinde kullanıma sunulur. Büyük küçük herkesin içmesi gerektiği tavsiye edilir. Anne karnında oluşan ve beyin gelişimi ile göz retinası gelişiminde oldukça etkilidir. Hamilelikte erken doğum gibi riskli oluşumları yok eder. Bunun yanında hamilelik sonrasında oluşan depresyon gibi durumların oluşmasını engeller. Kalp ve damar gibi hastalıkların korunmasında etkin rol oynar.

Sponsor Reklamlar

Balık Yağı Faydaları – Balık Yağı Zararları

Saç ve saç köklerini besleyerek parlaklık ve canlılık kazandırır. Hazımsızlık, mide yanması, iştahsızlık, bulantı ve gereksiz kilo kaybı gibi oluşumların olmasını önler. Ciltte yaşanan akne, sivilce, kızarıklık, kuru cilt ve sedef hastalığı gibi şikayetlerin olmasını engeller. Kan şekeri dengesini koruyarak vücudun dirençli kalmasını sağlar. Fakat aşırı doz alındığı taktir de vücudun E vitamini dengesini azaltacağı için E vitamini ile birlikte kullanılması gerekebilir. Balık yağı A ve D vitamini bakımından zengin olduğu için, uzun süreli kullanımlarda karaciğerde birikerek tahribata neden olabilir.

Balık Yağı Hapı 

Balık yağı hapının birçok faydası olduğuna dair bilgiler bulunmaktadır.Balık yağı unutkanlığa iyi gelmenin yanısıra sizin kilo vermenizide sağlamaktadır.Fakat balık yağı hapları kullanılmadan önce doktorlardan bilgi almak ve önerildiği taktirde kullanılması gerekilmektedir.Balık yağları yüksek kolestrol değerine sahip kişilerin kullanabileceği ürünlerden birisidir.İçerisinde Omega 3 bulundurması nedeniyle kalp krizini önleme, kilo verme, beym, geliştirme ve görmeyi engelleme gibi faydaları bulunmnaktadır.


Anahtar Kelimeler:
· · · ·
Kategori:
Beslenme

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menu Title